رنگ استخري - كد فني محصول: 01-152

اين رنگ بر اساس رزينز وينيلي ترموپلاست طراحي گرديده و از مقاومت خوبي در برابر آب، رطوبت و شرايط محيطي برخوردار بوده و فيلم حاصل از اين رنگ چسبندگي بسيار خوبي به سطوح فلزي، سيماني – آجري داشته و نماي بسيار زيبايي ارائه مي‌دهد.
جهت افزايش طول عمر رنگهاي استخري و آب‌بندي نمودن استخر توصيه مي‌گردد يك لايه از پرايمر بتون اپوكسي در بدو كار روي سطح اجرا و كليه درزها و تركها توسط بتونه اپوكسي پر شده سپس رنگ استخر اعمال گردد.
سطح زير كار بايستي از كلية آلودگي‌ها نظير چربي، روغن و ... با استفاده از روشهاي مناسب شامل شستشو با شوينده‌ها تينرهاي شستشوي رنگين و ... عاري گردد.
سطح زير كار بايد كاملاً خشك باشد.
چنانچه اين رنگ روي سطوح رنگ‌آميزي شده قبلي اجرا مي‌گردد. رنگ قديمي بايد توسط برس سيمي تا حد امكان برداشته شود.
- دماي محيط هنگام رنگ‌آميزي بايستي حداقل 3 درجه سانتيگراد بالاتر از نقطه شبنم محيط باشد تا از تشكيل قطرات آب روي سطح جلوگيري شود.
- درجه حرارت محيط و سطح كار حين رنگ‌آميزي بايد بين 40-10 درجه سانتيگراد باشد.
- جهت دستيابي به كيفيت بالاتر توصيه مي‌شود رنگ‌آميزي حتي‌الامكان در محيط‌هاي سرپوشيده انجام شود.
- ابتدا رنگ را توسط همزن با دور مناسب كاملاً يكنواخت نماييد.
- پس از انتخاب دستگاه پاشش مناسب مخلوط رنگ را با افزايش تدريجي آب تا حصول ويسكوزيته مناسب پاشش، رقيق نماييد.
- بدليل مضر بودن استنشاق مداوم ذرات اين رنگ، در فضاهاي بسته استفاده از ماسك، عينك و همچنين تهويه هوا حين رنگ‌آميزي ضروري است.
- در صورت تماس با پوست و چشم با آب زياد شستشو و به پزشك مراجعه شود.

رنگ اکریلیک پایه آب نیم براق-کد فنی محصول: 300

این محصول بابرخورداری از کیفیت بالا وچسبندگی و قدرت پوشش عالی برای رنگ آمیزی سطوح داخلی ساختمان (گچ،سیمان، آجر و..) به عنوان لایه نهایی نیم براق استفاده می گردد.مقاومت این رنگ در برابر شستشو و سایش و تغییرات دما و رطوبت بسیاربالا بوده و مانع از تبله شدن رنگ روی سطح می شود. خشک شدن سطحی این رنگ کمتر از یک ساعت بوده و فاصله اجرا بین هر دولایه بسته به دما و رطوبت محیط حداقل دوساعت و پس از یک هفته قابل شستشو می باشد.
سطح زير كار بايستي از كلية آلودگي‌ها نظير چربي، روغن و ... با استفاده از روشهاي مناسب شامل شستشو با شوينده‌ها، تينرهاي شستشوي رنگين و ... عاري گردد. سطح زير كار بايد كاملاً پايدار، خشك و عاري از رطوبت باشد در غير اينصورت رنگ پوسته كرده و از سطح جدا مي‌گردد. در صورتيكه رنگ روي سطح رنگ‌آميزي شدة قبلي اعمال شود بايستي سطح زيرين كاملاً سنباده خورده و پرداخت شود
ابتدا سطح مورد نظررا ازهرگونه گرد و غبار ، آلودگی و چربی که از چسبندگی رنگ به سطح می کاهد پاک نمایید .سپس محتوی ظرف را هم بزنید و تا رسیدن به غلظت مناسب با آب رقیق نمایید.با استفاده از قلم مو، غلتک و یا رنگ پاش رنگ را روی سطح اعمال نمایید. دمای محیط و سطح رنگ آمیزی باید بالاتر از 5 درجه سانتی گراد باشد.
پس از اتمام کار، دستها و ابزار رنگ آمیزی را با آب ولرم و مواد شوینده شستشو نمایید. در صورت تماس با چشم (پس از شستشو با آب فراوان ) و یا بلعیدن رنگ بلافاصله به مراکز پزشکی مراجعه گردد.

رنگ پلاستیک

این رنگ بر پایه رزین کوپلیمر پلی وینیل استات محلول در آب جهت سطوح گچی ،آجری، بتونی و سیمانی برای فضای های داخلی ساختمانها طراحی شده است. از جمله خواص آن میتوان به خشک شدن سریع، چسبندگی عالی، ثبات رنگ، مقاومت رطوبتی و مقاومت سایشی اشاره نمود. این رنگ بدلیل محلول بودن در آب هیچگونه آلودگی زیست محیطی بهمراه ندارد.
• سطح زیر کار بایستی از کلیه آلودگی ها نظیر چربی، روغن و... با استفاده از روشهای مناسب شامل شستشو با شوینده ها ، تینر های شستشو ی رنگین و... عاری گردد. • سطح زیر کار باید کاملاً خشک و عاری از رطوبت باشد در غیر اینصورت رنگ پوسته کرده و از سطح جدا میگردد. • در صورتیکه رنگ روی سطح رنگ آمیزی شده قبلی اعمال شود بایستی سطح زیرین کاملاً سنباده خورده و پرداخت شود.
- دمای محیط هنگام رنگ آمیزی بایستی حداقل 3 درجه سانتیگراد بالاتر از نقطه شبنم محیط باشد تا از تشکیل قطرات آب روی سطح جلوگیری شود. - درجه حرارت محیط و سطح کار حین رنگ آمیزی باید بین 40- 10 درجه سانتیگراد باشد. - جهت دستیابی به کیفیت بالاتر توصیه می شود در رنگ آمیزی حتی الامکان محیط های سر پوشیده انجام شود
- بدلیل مضر بودن استنشاق مداوم ذرات این رنگ ، در فضا های بسته استفاده از ماسک، عینک و همچنین تهویه هوا حین رنگ آمیزی ضروری است. - در صورت تماس با پوست و چشم با آب زیاد شستشو و به پزشک مراجعه شود.

رنگ روغني مات (Long oil) - كد فني محصول: 53

اين رنگ بر پايه رزين الكيد بلند روغن فرموله شده و از ويژگي‌هاي آن خشك شدن سريع و ثبات رنگ مي‌باشد. اين محصول در محيط‌هاي شهري و نيمه‌صنعتي قابل مصرف بوده و جهت پوشش ماشين‌الات و سازه‌هاي فلزي و لوازم خانگي و اداري نيز مورد استفاده قرار مي‌گيرد. رنگ مات و روغني به عنوان آستري براي رنگ رويه الكيدي براق و نيز به عنوان رنگ رويه بر روي سطوح گچي و با اختلاط با رنگ روغني براق براي پوشش در و پنجره‌هاي ساختمان نيز بكار مي‌رود. قدرت پوشش مناسب و مقاومت در مقابل نور خورشيد و همچنين مقاومت در برابر محيط‌هاي اسيدي ضعيف از ويژگي‌هاي اين رنگ مي‌باشد.
در صورت وجود هر گونه آلودگي روي سطح استفاده از روشهاي مناسب نظير فشار باد روي سطح، شستشو با شوينده‌ها و تينر شستشوي رنگين الزامي است. در صورتيكه سطح لايه رنگ‌اميزي شده قبلي كاملاً سخت و صيقلي گرديده. استفاده از روش‌هاي مكانيكي نظير سنباده، برس سيمي و ميني‌بلاست جهت بالا بردن نسبت سطح و حصول چسبندگي بيشتر توصيه مي‌گردد.
- دماي محيط هنگام رنگ‌آميزي بايستي حداقل 3 درجه سانتيگراد بالاتر از نقطه شبنم محيط باشد تا از تشكيل قطرات آب روي سطح جلوگيري شود. - درجه حرارت محيط و سطح كار حين رنگ‌‌آميزي بايد بين 40-10 درجه سانتيگراد باشد.
- ابتدا رنگ را توسط همزن با دور مناسب كاملاً يكنواخت نماييد. - پس از انتخاب دستگاه پاشش مناسب مخلوط رنگ را با افزايش تدريجي آب تا حصول ويسكوزيته مناسب پاشش، رقيق نماييد.
- بدليل مضر بودن استنشاق مداوم ذرات اين رنگ، در فضاهاي بسته استفاده از ماسك، عينك و همچنين تهويه هوا حين رنگ‌آميزي ضروري است. - در صورت تماس با پوست و چشم با آب زياد شستشو و به پزشك مراجعه شود.

رنگ روغني آلومينيوم - كد فني محصول: 901

اين رنگ بر پايه رزين آلكليد بلند روغن طراحي گرديده و به تنهايي يا بعنوان لايه نهايي به همراه سيستم آلكيدي جهت محافظت‌سازه‌هاي فولادي در محيط‌هاي شهري، نيمه صنعتي و محيط‌هاي اسيدي ضعيف مصرف مي‌گردد. وجود رنگدانه آلومينيوم ورقه‌اي در اين محصول قابليت بازتابش نورخورشيد، مقاومت در مقابل نفوذ آب و بخار آب و قدرت پوشش بالا را ايجاد نموده است. از ويژگي‌هاي ديگر آن مي‌توان به زمان خشك شدن مناسب، دوام كافي، قابليت انتقال حرارت، چسبندگي خوب و ظاهر درخشان اشاره نمود كه استفاده از آن را در پوشش ماشين‌آلات، لوله‌هاي انتقال مايعات، تيرهاي برق، تأسيسات ساختماني و سطوح خارجي مخازن ممكن مي‌سازد.
در صورت وجود هرگونه آلودگي روي سطح استفاده از روشهاي مناسب نظير فشار باد روي سطح، شستشو با شوينده‌ها يا تينر شستشوي رنگين الزامي است. در صورتيكه سطح لايه رنگ‌آميزي شده قبلي كاملاً سخت و صيقلي گرديده استفاده از روش‌هاي مكانيكي نظير سنباده، برس سيمي و ميني‌بلاست جهت بالا بردن زبري نسبي سطح و حصول چسبندگي بيشتر توصيه مي‌گردد.
- دماي محيط هنگام رنگ‌آميزي بايستي حداقل 3 درجه سانتيگراد بالاتر از نقطه شبنم محيط باشد تا از تشكيل قطرات آب روي سطح جلوگيري شود. - درجه حرارت محيط و سطح كار حين رنگ‌آميزي بايد بين 40-10 درجه سانتيگراد باشد. - جهت دستيابي به كيفيت بالاتر توصيه مي‌شود رنگ‌آميزي حتي‌الامكان در محيط‌هاي سرپوشيده انجام شود.
- رعايت فاصله زماني مناسب مابين اجراي لايه‌ها ضروري است - ابتدا رنگ را توسط همزن با دور مناسب كاملاً يكنواخت نماييد. - پس از انتخاب دستگاه پاشش مناسب، مخلوط رنگ را با افزايش تدريجي تينر تا حصول ويسكوزيته مناسب پاشش رقيق نماييد.
- بدليل مضر بودن استنشاق مداوم بخارات حلال اين رنگ، در فضاهاي بسته استفاده از ماسك، عينك و همچنين تهویه هوا حین رنگ‌آميزي ضروري است. بدليل وجود حلال اين رنگ قابل اشتعال بوده و بايستي از حرارت، جرقه و شعله دور نگهداشته شود. - در صورت تماس با پوست و چشم با آب زياد شستشو و به پزشك مراجعه شود.

روغنی براق - فني محصول: 701

اين رنگ بر پايه رزين الكيد طراحي گرديده است و بعنوان لايه نهائي به همراه سيستم الكيدي جهت محافظت‌ سازه‌هاي فولادي در مقابل عوامل محيطي نيمه صنعتي مرطوب و شرجي و محيط شهري مورد مصرف قرار مي‌گيرد. با توجه به براقيت بالا، مقاومت در مقابل U.V نور خورشيد و ثبات رنگ، اين محصول به عنوان پوشش نهايي، سازه‌هاي فلزي، ماشين‌آلات و مخازن و ... مورد استفاده قرار مي‌گيرد.
در صورت وجود هرگونه آلودگي روي سطح استفاده از روشهاي مناسب نظير اعمال فشار باد روي سطح، شستشو با شوينده‌ها و تينر شستشوي رنگين الزامي است. در صورتيكه سطح لايه رنگ‌آميزي شده قبلي كاملاً سخت و صيقلي گرديده استفاده از روشهاي مكانيكي نظير سنباده، برس سيمي و ميني‌بلاست جهت بالا بردن زبري نسبي سطح و حصول چسبندگي بيشتر توصيه مي‌گردد.
- دماي محيط هنگام رنگ‌آميزي بايستي حداقل 3 درجه سانتيگراد بالاتر از نقطه شبنم محيط باشد تا از تشكيل قطرات آب روي سطح جلوگيري شود. درجه حرارت محيط و سطح كار حين رنگ‌آميزي بايد بين 40-10 درجه سانتيگراد باشد. - جهت دستيابي به كيفيت بالاتر توصيه مي‌شود رنگ‌آميزي حتي‌الامكان در محيط‌هاي سرپوشيده انجام شود.
- رعايت فاصله زماني بين اعمال لايه‌ها ضروري است - ابتدا رنگ را توسط همزن با دور مناسب كاملاً يكنواخت نماييد. - پس از انتخاب دستگاه پاشش مناسب مخلوط رنگ را با افزايش تدريجي تينر تا حصول ويسكوزيته مناسب پاشش رقيق نماييد.
- بدليل مضر بود استنشاق مداوم بخارات حلال اين رنگ، در فضاهاي بسته استفاده از ماسك عينك و همچنين تهويه هوا حين رنگ‌آميزي ضروري است. - بدليل وجود حلال، اين رنگ قابل اشتعال بوده و بايستي از حرارت، جرقه و شعله دور نگهداشته شود. - در صورت تماس با پوست و چشم با آب زياد شستشو و به پزشك مراجعه شود.